Sníh ochromil dopravu v Libereckém kraji

HZS Libereckého kraje/Žhavé události/Z regionů

03.01.2018
Sníh ochromil dopravu v Libereckém kraji

Od rána, 3.ledna 2018, zasahují hasiči HZS Libereckého kraje u dopravních nehod, řada komunikací je jen těžko průjezdná.

V 9:32 byli volání raspenavští profesionální hasiči společně s dobrovolnou jednotkou z Frýdlantu k dopravní nehodě v obci Dolní Řasnice, kde došlo k čelnímu střetu dvou osobních aut.

kkkl.jpgV době příjezdu hasičů byli v autech čtyři lidé, kteří se postupně dostávali svépomocí a s lehkými zraněními z vozů. Hasiči je předali do péče ZZS. Jednotky provedly protipožární opatření, zasypání provozních kapalin na vozovce a usměrňovaly provoz na komunikaci. Komplikací zásahu byla poloha jednoho z havarovaných aut, které po nárazu skončilo mimo vozovku, a to 1,5 metru od kolejiště. Na místo byla proto povolána i hlídka SŽDC.

gjhk.jpg

Další nehodu likvidovali turnovští profesionální hasiči v Tatobitech. Na pomoc za nimi dorazili i kolegové ze Semil se speciálním vyprošťovacím automobilem. Pomocí navijáku dostaly jednotky havarovaný vůz zpět na silnici a provoz mohl být v obou směrech po hodině obnoven. Zraněné převzala do péče ZZS.

Zřejmě vlivem sněžení a kluzké vozovky se dnes bouralo i v Novém Boru, Kamenickém Šenově, Hodkovicích nad Mohelkou, Liberci či Mírové pod Kozákovem.

Vedle nehod začali hasiči během dopoledne často vyjíždět k popadaným stromům, které neunesly sněhovou pokrývku.

jkl.jpgDo dnešní 15. hodiny zasahovali u technických událostí již 29x. Stromy spadly na silnice například v Doksech na Českolipsku, v Liberci ulici Kateřinská, na Železnobrodsku v části obce Koberovy... Rozřezat popadané stromy vyráželi i hasiči na Semilsku - v části obce Čikvásky, v Bradlecké Lhotě či v obci Košťálov.

por. Bc. Pavlína Bílková DiS.
Foto: HZS LK, stanice Liberec