Zásahy hasičů 23.leden 2017

24.01.2017
Zásahy hasičů 23.leden 2017

Požár ve skalním sklepě

V úterý 23.ledna v 18:31 hodin byl hasičům ohlášen požár sklepních prostor v Mimoni. Jak hasiči po příjezdu zjistili, šlo o sklep ve skalním prostoru. Jeho velikost byla 4x5m. Přístup pro rychlé hasební práce hasiči volili přes 2 nastavovací žebříky. Na likvidaci nasadili vysokotlaký proud vody, prostor byl silně zakouřen, na odvětrání použili přetlakovou ventilaci. Uvnitř nalezli ohořelou osobu bez známek života. Mezi zasahujícími byli profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí a dobrovolní hasiči z Mimoně a Zákup. Příčina požáru je v šetření PČR a hasičských vyšetřovatelů.

Foto: HZS LK, nprap. Tomáš Polák, ÚO Česká Lípa.
Autor: por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Automobil vyjel mimo komunikaci

23.ledna dopoledne zasahovali profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí u dopravní nehody osobního automobilu v Jablonném v Podještědí u čerpací stanice na komunikaci I/13. V době příjezdu jednotky se vozidlo nacházelo mimo komunikaci na kolech mezi stromy. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření na havarovaném vozidle, k úniku provozních kapalin nedošlo. Kvůli vyproštění automobilu museli hasiči pomocí motorové pily odstranit malé dřeviny vedle komunikace, dále asistovali při vytažení navijákem odtahové služby a pomohli s manipulací vozidla ve strmém svahu. Na závěr hasiči odklidili z komunikace úlomky plastů a vyhrnutou hlínu.
Foto: HZS LK, stanice Jablonné v Podještědí.
Autor: por. Mgr. Zdenka Štrauchová