Bizon vyprošťoval na okraji Ostravy Renault Scénic na střeše

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Bizon vyprošťoval na okraji Ostravy Renault Scénic na střeše

Profesionální hasiči (HZS MSK) z Ostravy-Zábřehu zasahovali v pondělí 16.4.2018 dopoledne v okrajové ostravské části Polanka nad Odrou u nehody osobního automobilu Renault Scénic, který skončil na silnici na střeše. Jeho mladá řidička (1998) se zranila, skončila v nemocnici. Havarované auto otáčel na kola a položil vedle silnice hasičský speciál Bizon.

a-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí krátce před desátou hodinou dopolední. Do Janovské ulice - mezi Polankou nad Odrou a její osadou Janová - vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Ostrava-zábřeh, dodatečně i vyprošťovací speciál MB Actros Bizon.

q-(1).jpg

Silnice byla při zásahu Bizona zcela uzavřená. S pomocí jeho hydraulické ruky dokázali hasiči otočit a položit Scénic mimo silnici za necelé čtvrt hodiny. Havarované auto předali příbuznému zraněné řidičky.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje