Dva požáry rodinných domů v Moravskoslezském kraji kvůli topení

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

18.01.2018
Dva požáry rodinných domů  v Moravskoslezském kraji kvůli topení

Ke dvěma požárům novostaveb rodinných domků v souvislosti s topnou sezonou vyjeli ve čtvrtek 18.1.2018 hasiči v Moravskoslezském kraji. V Kobeřicích (okres Opava) může za předběžně odhadovanou škodu 200 tisíc korun špatná konstrukce komína, v Ostravě-Svinově se bude příčina vzniku požáru v souvislosti s topením upřesňovat, ale předběžná škoda už zde byla odhadnuta na půl milionu korun. Oba požáry se obešly bez zranění.

w.pngO prvním ze zmíněných požárů - v Kobeřicích - bylo operační středisko hasičů informováno ve čtvrtek ve čtvrt na deset dopoledne. Do místní části Bažantnice vyjely celkem 4 jednotky hasičů - jedna profesionální ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Opavě a tři jednotky dobrovolných hasičů – Kobeřice, Bolatice a Kravaře.

Hořela část střechy a podkroví kolem komína. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 45 minut, dohašení s rozebíráním konstrukcí i s pomocí automobilového žebříku AZ 37 MB Metz z opavské stanice HZS MSK jim zabralo necelou hodinu. Do odpoledne zůstala na kontrolu požářiště místní jednotka dobrovolných hasičů.

O požáru čerstvě dokončené dřevostavby v Ostravě-Svinově bylo operační středisko hasičů informováno ve w.pngčtvrtek po půl jedné odpolední. Do ulice Bratří Sedláčků vyjelo celkem 6 jednotek hasičů – 3 profesionální ze stanic HZS MSK (Zábřeh, Poruba a Jih) a 3 jednotky dobrovolných hasičů – Zábřeh, Polanka nad Odrou a Radvanice.
sss-(1).jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během 38 minut, pak několik desítek minut pokračovali v dohašování s rozebíráním dřevěných konstrukcí. I zde pomáhala výšková technika – automobilový žebřík AZ 30 Camiva z porubské stanice HZS MSK. Na kontrolu požářiště zde pak zůstala jednotka dobrovolných hasičů z Polanky nad Odrou.
yyy-(1).jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje