Hasiči zachraňovali při požáru šestipatrové ostravské ubytovny desítky jejich obyvatel

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.01.2018 | Ostrava - Zábřeh
(1).jpg
Čtyři jednotky hasičů celkem s devíti vozidly zasahovaly v pátek 12.1.2018 večer v Ostravě-Zábřehu u požáru ve dvou přízemních pokojích šestipatrové ubytovny v Čujkovově ulici. Hasiči zachránili celkem 56 osob, když některé děti vynášeli do bezpečí na rukou, dalších 50 osob evakuovali i společně s policisty. Při požáru se zranily tři dospělé osoby - nadýchaly se kouřem či měly problémy s dýcháním.

(1).jpg
            Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pátek, 12.ledna 2018,  před půl osmou večerní. Do Čujkovovy ulice vedle Náměstí SNP vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Zábřeh a Jih, včetně automobilového žebříku AZ 30 Camiva a dvou velkých evakuačních autobusů, společně s nimi sem dojely i dvě ostravské jednotky dobrovolných hasičů - Zábřeh a Radvanice.
(1).jpg
            Hořelo ve dvou pokojích zvýšeného přízemí. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během šesti minut. Ihned se zaměřili na záchranu dětí a dospělých pomocí vyváděcích parat masek z několika pater budovy, kam se dostal nebezpečný kouř. Většina zachráněných a evakuovaných rodin a jednotlivců skončila v teple dvou hasičských evakuačních autobusů.
CC-(1).jpg
            Hasiči pokračovali v průzkumu potenciálně nebezpečných míst ubytovny i pomocí automobilového žebříku.  Po odvětrání celého šestipatrového objektu (7 NP) pomocí přetlakových ventilátorů se mohli obyvatelé bezpečných bytů vrátit do svých domovů, a to kolem půl deváté večer.
SSSS-(1).jpg
 Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje