Hořící dodávka poničila na Karvinsku přední část restaurace

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Hořící dodávka poničila na Karvinsku přední část restaurace

hor.png
 Tři jednotky hasičů zasahovaly v noci z úterý na středu 4.7.2018 v Petřvaldu (okres Karviná) u požáru dodávkového automobilu Iveco Daily, který jeho řidič zastavil po zjištění prvních příznaků nešťastně hned vedle restaurace. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun, na popraskaných plastových dveřích, šesti plastových oknech a světelném poutači restaurace dalších 50 tisíc korun.

ViewImage-aspxh.jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno půl hodiny po úterní půlnoci. Do Závodní ulice vyjely dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Slezská Ostrava a Orlová, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Petřvald.

hhh.jpg

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za osm minut, zhruba stejnou dobu jim zabralo dohašování vozidla. Restauraci oheň nezasáhl, jak hasiči následně pečlivě zkontrolovali, „pouze“ žár z hořícího vozidla.

hh.jpg

Za požár, který se obešel bez zranění, může technická závada na vozidle. Majitel Iveca Daily měl velkou smůlu. Ojetou dodávku koupil teprve v úterý, a to ještě v zahraničí.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje