Kamion skončil v zahrádkářské kolonii v Ostravě, do půdy uniklo 10 hl nafty

08.11.2017
Kamion skončil v zahrádkářské kolonii v Ostravě, do půdy uniklo 10 hl nafty
a.jpg
  Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK), včetně chemického vozidla, zasahovaly ve středu 8.11.2017 ráno v Ostravě-Hrabové u nehody na dálnici D56, kde skončil kamion s návěsem v příkopu, a to až v zahrádkářské kolonii. Do půdy zde uniklo ze dvou palivových nádrží kolem 1000 litrů nafty. Řidič zřejmě vyvázl podle zasahujících hasičů bez vážnějších zranění a zlomenin, stěžoval si na bolest na hrudníku.
y.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě na dálnici D56 ve směru na Ostravu informováno v sedm hodin ráno. Do Ostravy-Hrabové vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Ostrava-Jih a Ostrava-Zábřeh, včetně chemického automobilu s nasákavým sorbentem. Ten hasiči použili na zasypání naftové skvrny v zahrádkách a do nedalekého potoka položili sorpčního hada.
d.jpg
            Kamion, který vezl ocelové konstrukce, při jízdě přes zahrádkářskou kolonii naštěstí nikoho nezranil a skončil na kolech. Jeden z vyvrácených stromů propíchl štít jedné z poškozených zahradních chatek. Do půdy zde uniklo odhadem 1000 litrů nafty, když hasiči dalších 50 litrů odčerpali z palivových nádrží do náhradních nádob. Havarovaný kamion zabezpečili před případným požárem.
dddd.jpg
            O půl deváté ráno zasahující hasiči předali kamion jeho majiteli. Na místě byli pracovníci podniku Povodí Odry, odboru životního prostředí a České inspekce životního prostředí. Bude muset být povolána specializovaná firma na odtažení kamionu a další firma na vytěžení kontaminované zeminy.
f.jpg
            Během hasičského zásahu byly s opatrnostní průjezdné oba pruhy dálnice D56 ve směru z Frýdku-Místku do Ostravy.
yy.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje