Obyvatelé Hlučína si v úterý ráno díky koním zavzpomínali na Divoký západ

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.07.2018
Obyvatelé Hlučína si  v úterý ráno díky koním zavzpomínali na Divoký západ
kun2.jpg
Doslova jako na Divokém západě se mohli cítit v úterý 3.7.2018 ráno návštěvníci městského parku v Hlučíně (okres Opava), když kolem nich prchalo stádo deseti krásných koní z nedalekého ranče a za nimi běžela více než desítka uniformovaných mužů.

c.jpg

Ti sice nebyli vyzbrojeni kolty, ale byli oblečeni do hasičských zásahových obleků a stejnokrojů městských a republikových policistů. S nimi se snažilo dostihnout ušlechtilá zvířata i několik pracovníků Dětského ranče Hlučín v Dlouhoveské ulici.

v.jpg

Koně utekli v úterý ráno z ranče otevřeným vstupem do ohrady. Majitel ranče ihned po příjezdu profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných hasičů z Hlučína tvrdil, že to schválně udělali lidé, kteří nemají rádi zvířata.

Hasiči nejprve vyzkoušeli koně ulovit pomocí roztažených hadic jako provizorní ohrady, ale to ztroskotalo. Do lidské rojnice se pak zapojilo osm profesionálních a dobrovolných hasičů, pět příslušníků Policie ČR a Městské policie Hlučín a několik zaměstnanců ranče. Po úniku do parku musela být na chvíli zastavena doprava na rušné hlučínské silnici.

Nakonec se koně podařilo pestré rojnici sehnat - asi za půl hodinky – dohromady, majiteli ranči chytit a uklidnit vůdce stáda. Za hřebcem se pak pokorně vydali i jeho souputníci. Byli nezraněni odvedeni zpět do domovské ohrady na ranči.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje