Ostravští hasiči vyprošťovali brzy ráno řidiče dodávky ve sloupu

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.01.2018
Ostravští hasiči vyprošťovali brzy ráno řidiče dodávky ve sloupu
Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve čtvrtek 18.1.2018 brzy ráno v Ostravě-Porubě na křižovatce ulic 17. Listopadu a Vřesinská, kde skončil dodávkový automobil Renault Master ve sloupu, držícím tramvajové trolejové vedení. Hasiči museli mladšího zraněného řidiče opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů a položili jej na páteřní desku.

q.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o nehodě jednoho vozidla informováno ve čtvrtek ve tři hodiny ráno. Na zmíněnou křižovatku vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Poruba a Zábřeh.
qq.jpg
            Hasiči opatrně vyprostili z dodávky zraněného řidiče, který byl při vědomí a komunikoval, a předali jej týmu ZZS MSK. Zabezpečili dodávku před případným požárem. Během hasičského zásahu zde nemohly projíždět tramvaje.
qqqhl-(1).jpg
            Hasiči po zdokumentování Policií ČR místo nehody uklidili, když na únik provozních kapalin použili nasákavý sorbent. Ještě asistovali při nakládání havarované dodávky na vozidlo odtahové služby.
     ViewImage-aspx.jpg
Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje