Požár autoservisu v Šenově u Ostravy, hasiči zachránili jeho půlku

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.01.2018 | Autoservis Šenov
Požár autoservisu v Šenově u Ostravy, hasiči zachránili jeho půlku
            Pět jednotek hasičů zasahovalo v pondělí 8.1.2018 v podvečer v Šenově (okres Ostrava-město) u požáru autoservisu. Hasiči uchránili před ohněm polovinu objektu. Celková škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun, majetek, uchráněný hasiči, byl odhadnut na jeden milion korun. Příčina vzniku požáru, který se obešel bez zranění, je v šetření.
aaaaaa-(1).jpg
            Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pondělí po čtvrté hodině odpolední. Do Podnikatelské ulice vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Havířov, Slezská Ostrava a Ostrava-Fifejdy, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů - Šenov a Ostrava-Radvanice.
ss-(1).jpg
            Ohněm byla zasažena levá část objektu (ten měl celkový půdorys 30 x 10 metrů), oheň se šířil střešní konstrukcí. Hasičům, kteří nasadili celkem 4 proudy vody, se podařilo dostat požár pod kontrolu za necelou hodinu, když před ohněm uchránili pravou polovinu objektu. Pak ještě hasiči rozebírali střešní izolaci a vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery.
sss-(1).jpg
            Oheň hasiči uhasili za další půlhodinu (cca v 18 hodin), kvůli kontrole požářiště zde zůstala jednotka dobrovolných hasičů z Šenova, která kolem 21 hodin místo předala Policii ČR. Požár mj. zničil starší osobní automobil Jaguár uvnitř hořící poloviny autoservisu.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje