Požár octavie u Pinduly zdržel silniční dopravu mezi dvěma kraji

01.07.2018
Požár octavie u Pinduly zdržel silniční dopravu mezi dvěma kraji
ohen44.png
Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 30.6.2018 po poledni v Trojanovicích (okres Nový Jičín), na silnici I/58 nedaleko známé části zvané Pindula, u požáru staršího osobního automobilu Škoda Octavia RS, používajícího jako palivo benzín i plyn LPG. Předběžná škoda byla odhadnuta na 90 tisíc korun, může za ni technická závada v motorové části. Hořet začalo za jízdy. Bez zranění.

ViewImage-(1).jpg

Silniční doprava mezi dvěma valašskými městy - Frenštátem pod Radhoštěm a Rožnovem pod Radhoštěm, tedy Moravskoslezským krajem a Zlínským krajem,  byla v tomto místě na několik desítek minut zcela zastavena a tvořily se zde na každé straně kolony vozidel.

ViewImage-(5).jpg

K Pindule vyjela krátce po sobotním poledni jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Nový Jičín a dvě jednotky dobrovolných hasičů - Trojanovice a Frenštát pod Radhoštěm. Oheň především v motorové části dostali hasiči pod kontrolu za 9 minut, dohašení jim zabralo 20 minut. Hasiči pak poškozené vozidlo odtáhli asi 100 metrů na parkoviště.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje