Požár střechy haly Ostravských opraven a strojíren v Přívoze VIDEO/FOTOGALERIE

09.04.2018
Požár střechy haly Ostravských opraven a strojíren v Přívoze VIDEO/FOTOGALERIE

df-(1).jpg

Sedm jednotek hasičů zasahovalo v neděli 8.4.2018 v areálu firmy Ostravské opravny a strojírny v Ostravě-Přívoze, kde hořela střecha jedné z opravárenských hal. Nikdo nebyl zraněn, předběžná škoda byla odhadnuta na 1 milion korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

f-(1).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli po 16. hodině. Do ulice Na Valše vyjely 4 ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Přívoz, Fifejdy, Zábřeh a Jih, společně s nimi dvě ostravské jednotky dobrovolných hasičů – Radvanice a Heřmanice, a také ostravští drážní hasiči (SŽDC).

fff-(1).jpg

Hořela asfaltová krytina a    izolace střechy jedné z hal na ploše 400 m2.   Hasiči dostali oheň s hustým černým dýmem pod kontrolu během půlhodiny, když využívali výškovou techniku – dvě automobilové plošiny (AP 42 MB Econic ze stanice HZS MSK Ostrava-Přívoz a AP 30 MB Econic ze stanice HZS MSK Ostrava-Jih). Dohašeno měli za další půlhodinu. Vybavení haly pod hořící střechou oheň nepoškodil.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto/Video: HZS Moravskoslezského kraje