Střet vlaku a osobního automobilu na železničním přejezdu ve Frýdku-Místku

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

08.01.2018
Střet vlaku a osobního automobilu na železničním přejezdu ve Frýdku-Místku

A29.jpgNa delší dobu musela být uzavřena železniční trať z Frýdku-Místku do Ostravy poté, co na železničním přejezdu na Nádražní ulici ve Frýdku-Místku došlo ke středu osobního automobilu s osobním vlakem.

Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo informaci o dopravní nehodě v sobotu 6. ledna 2018 v 19:39 hodin. Na místo události byla krátce nato vyslána tři hasičská vozidla z hasičských jednotek HZS MSK Frýdek-Místek a dobrovolných hasičů z Frýdku.

FRE.jpg

Jako první se na místo dostavili dobrovolní hasiči z Frýdku, kteří kolem místa nehody projížděli krátce po jejím vzniku při návratu z předešlé události. Všichni hasiči pak společně zajistili místo nehody, zkontrolovali automobil i odstavený osobní vlak a zlikvidovali únik provozních kapalin z automobilu. Řidič osobního automobilu byl po střetu odvezen ke kontrole do nemocnice, strojvůdce a cestující z vlaku naštěstí přečkali střet bez úhony.

por. Ing. Marek Gašparín, Ph.D.zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje