Čeští a polští hasiči pátrali po ztraceném houbaři

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.09.2017
Čeští a polští hasiči pátrali po ztraceném houbaři
V úterý 26. září 2017 byli v 13:15 hodin požádáni hasiči na severu našeho kraje o pomoc při pátrání po ztraceném polském houbaři. Ten se ztratil v okolí Kunčic.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a Šumperku a dobrovolní hasiči ze Starého Města a Branné. O pomoc byli požádáni také hasiči z Wroclawi (Dolnoslezské vojvodství). Ve spolupráci s Policií ČR a horskou službou se rozběhla pátrací akce, která byla úspěšná a muže se po dvou hodinách podařilo vypátrat. Byl unavený a podchlazený, ale v pořádku.

Tato pátrací akce se zapsala do historie HZS Olomouckého kraje tím, že byla první svého druhu, kdy spolupracovali hasiči Olomouckého kraje a hasiči Dolnoslezského vojvodství. S polskými kolegy spolupracujeme na severu našeho kraje poměrně často, ale jsou to hasiči z vojvodství Opolského.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje