Dopravní nehoda nákladních vozidel, které vysypala své náklady na dálnici D1

03.08.2018
Dopravní nehoda nákladních vozidel, které vysypala své náklady na dálnici D1
kamion4.png dalnice-1.png
V pátek 3. srpna 2018 byla v 8:09 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda na dálnici D1 na 310. km na úrovni obce Střítež nad Ludinou ve směru na Olomouc.

hasic-aut.jpgNa místo vyjeli profesionální hasiči z Hranic, kteří po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetla dvě vozidla. Jedno z nich převáželo hutní materiál (kari sítě, těžké plechy apod.), který se po nehodě vysypal na komunikaci.

uklid32.jpgHasiči proto těžké plechy pomocí cisterny odklidili tak, aby zůstal průjezdný alespoň jeden jízdní pruh dálnice. Jednotka dále zajistila havarovananá vozidla proti vzniku požáru a poskytla jedné zraněné osobě předlékařskou pomoc.

sanita3.jpgHasiči na místě spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou a Policií ČR a svůj zásah ukončili v 9:10 hodin.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje