Hasiči Olomouckého a Pardubického kraje během noci na Mohelnickém kopci zasahovali u dvou nehod

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.01.2018
Ve středu 10. ledna 2018 v noci a ve čtvrtek 11. ledna 2018 ráno se nedaleko Studené Loučky na tzv. Mohelnickém kopci staly dvě dopravní nehody.

První byla oznámena na operačním středisku HZS Olomouckého kraje ve středu 10. ledna 2018 v 21:45 hodin, druhá ve čtvrtek 11. ledna 2018 v 6:34 hodin.

K první nehodě vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči z Mohelnice a profesionální hasiči z Pardubického kraje ze stanice Česká Třebová.
a.jpg

Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetlo osobní a nákladní vozidlo. Uvnitř osobního vozidla zůstal zaklíněný řidič, kterého hasiči hydraulickým vyprošťovacím zařízením vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Silnice byla v místě nehody asi hodinu uzavřena. Po zaměření nehody a závěrečném úklidu komunikace se hasiči vrátili zpět na základny.

Ke druhé nehodě vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči z Mohelnice, kteří po příjezdu zjistili, že havarovalo jedno osobní vozidlo, které na vozíku převáželo druhé.

ViewImage-aspx.jpg
Hasiči jedno z havarovaných vozidel stabilizovali proti převrácení, z druhého unikaly provozní kapaliny, které zasypali sorbentem. Silnice byla v místě nehody s opatrností průjezdná. Při této nehodě nedošlo k žádnému zranění.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje