Na Olomoucku hořel rodinný dům VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

01.08.2018
Na Olomoucku hořel  rodinný dům  VIDEO/FOTOGALERIE
Ve středu 1. srpna 2018 byl v 9:54 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár rodinného domu v obci Šubířov - Chobyně.

ViewImage-(8).jpg

hasic-aut.jpgNa místo vyjeli profesionální hasiči z Konice, z Olomouce a z Moravské Třebové (HZS Pardubického kraje) a dobrovolní hasiči z Šubířova, Konice, Kladek, Dzbelu a Hvozdu z Olomouckého kraje a dobrovolní hasiči z Jevíčka, Jaroměřic a Chornice z Pardubického kraje.

ViewImage-(10).jpg

Oznamovatel v hlášení uvedl, že uvnitř domu jsou lidé a ozývají se výbuchy. Když hasiči přijeli na místo, zjistili, oznam2.jpgže celý dům včetně několika hospodářských budov, kůlen a přístavků je zcela zachvácen plameny. Hasiči zajistili přes energetiky vypnutí elektrické energie a zahájili hasební práce.

ViewImage-(3).jpg

plyn.jpgZ objektu hasiči vynesli několik propan-butanových lahví a kanystrů s pohonnými hmotami. Velitel zásahu rozdělil místo požáru do několika úseků, které hasiči postupně prolévali vodou.

ViewImage-(9).jpg

casCC.jpgPlameny dostali hasiči pod kontrolu za hodinu a půl po oznámení. Jednotky jsou stále na místě (stav k 13:00 hodině), v průběhu likvidačních prací hasiči rozebírají konstrukce a dohašují skrytá ohniska. Zásah je pro zasahující hasiče vzhledem ke klimatickým podmínkám extrémně náročný, potřebují častější odpočinek a střídání.

zachrana1.jpgPři požáru se zranily dvě osoby, které zdravotnická záchranná služba odvezla na ošetření do nemocnice.

ztrataE.jpgVýše škody byla předběně vyčíslena na 750.000 Kč, příčina vzniku požáru je v šetření.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto/Video: HZS Olomouckého kraje