Noční bouřky a necelá dvacítka výjezdů hasičů v Olomouckém kraji

12.06.2018
Noční bouřky a necelá dvacítka výjezdů hasičů v Olomouckém kraji
sd.jpg
Noční bouřky, které se Olomouckým krajem prohnaly v noci z pondělí 11. na úterý 12. června 2018, zaměstnaly hasiče hlavně kvůli popadaným stromům a větvím na komunikacích. Od třetí do sedmé hodiny ranní vyjeli hasiči celkem k 18 událostem.

o-(1).jpg

Hasiči v průběhu noci a rána vyjeli k pěti planým poplachům, kdy oznamovatelé nahlásili na krajské operační a informační středisko HZS Olomouckého kraje požár. Když však hasiči místo prověřili, zjistili, že ve skutečnosti nehoří. V hustém dešti se totiž mnohdy stalo, že oznamovatelé zaměnili svítící billboardy za plameny.

ooo.jpg

V dalších čtyřech případech hasiči odčerpávali vodu z objektů (Studenec, Prostějov - Dr. Horáka, Prostějov - Fanderlíkova, Přerov - Lipnická), v jednom případě zajišťovali provizorně zaplachtovanou střechu (Oskava) a v jednom případě čistili odtok ze střechy (Olomouc - Politických vězňů).

Nejčastěji však hasiči zasahovali u popadaných stromů a větví na komunikacích, a to v sedmi případech (Zábřeh, Lesnice, Jívová, Moravský Beroun, Osek nad Bečvou a další).

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje