Požár elektrobusu v Hranících s desetimilionovou škodou.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.06.2018
Požár elektrobusu v Hranících s desetimilionovou škodou.
bus-side-view_318-47219.jpg
Čtyři jednotky hasičů v neděli 10.6.2018  v podvečerních hodinách vyslalo operační středisko HZS
Olomouckého kraje k požáru autobusu v Hranicích na ulici Tř.1.Máje. Z profesionálních požárních stanic vyjely jednotky Hranice a Lipník nad Bečvou. K pomoci rovněž dorazily dvě jednotky dobrovolných hasičů Hranice a Opatovice.

Dle prvotních informací z tísňových hovorů došlo k zahoření ve střešní části, v době příjezdu prvních jednotek plameny nekompromisně pohlcovaly celé vozidlo pro přepravu osob. Z vozidla se včas dostal do bezpečí řidič, ten jakmile zpozoroval zahoření zajel bezpečně ke krajnici a také včas vystoupil, Řidič autobusu byl jediným cestujícím, nikdo další s ním necestoval.

Hasičům se po několika minutách podařilo požár lokalizovat, následující další hodinu pokračovali v dohašování a celkovém úklidu po požáru. Odtažení vraku vozidla zajistil dispečer provozu poškozené přepravní společnosti.

icovykricnikcerv.gif
V pondělí 11. června 2018 dopoledne došetřovali hasičští vyšetřovatelé příčinu vzniku nedělního požáru elektrobusu. Vzhledem k tomu, že se jednalo s největší pravděpodobností o první požár elektrobusu v ČR a vzhledem k vysoké škodě, která při tomto požáru vznikla (10 milionů korun), spolupracovali dnes vyšetřovatelé HZS s odborníky z Odboru kriminalistické techniky a expertíz Policie ČR Moravskoslezského kraje, Frýdek-Místek. Na místě společně ohledali ohořelý vrak autobusu a dohodli se na dalším postupu za účasti odborníků z Technického ústavu požární ochrany Praha.
Vzhledem k ojedinělosti případu očekáváme výsledky šetření v řádech několika měsíců.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje