Únik neznámé látky v kanalizaci v obci Suchdol v Olomouckém kraji

03.11.2017
Únik neznámé látky v kanalizaci v obci Suchdol v Olomouckém kraji

stalo-se2.jpg

V pátek 3. listopadu 2017 byl v 11:03 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje únik neznámé látky v místní kanalizaci v obci Suchdol, místní část Jednova
jjjk.jpg

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice a dobrovolní hasiči z Jednova, kteří po příjezdu zjistili, že z místní kanalizace vytéká krvavě červená voda bez zápachu a teče celou vesnicí. Velitel zásahu proto na místo povolal hasiče z Prostějova s chemickým kontejnerem a hasiče z Olomouce se speciálním přístrojem (Ramanovým spektrometrem), který by pomohl určit, o jakou látku se jedná. Na místo události byli povoláni také zástupci obce a pracovníci životního prostředí.

Z preventivních důvodů hasiči uzavřeli místní studánku. Policie pátrala po původci zdroje, kterého objevila mezi místními obyvateli. Jeden z nich čistil sud od mořidla na obilí a látku spláchl do kanalizace. Podle dostupných informací látka není nebezpečná životnímu prostředí.

Hasiči jsou stále na místě (stav k 12:40 hodině) a ve spolupráci s pracovníky životního prostředí řeší, jak látku zlikvidovat. Situaci stále sledujeme a o řešení vás budeme informovat.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje

Foto : HZS Olomouckého kraje