Zahoření střechy rodinného domku od komínu.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Zahoření střechy rodinného domku od komínu.

f.jpgČtyři jednotky hasičů Olomouckého kraje se v dopoledních hodinách neděle 12.listopadu 2017 podílely na likvidaci požáru po zahoření v okolí komína s následným rozšířením na střechu objektu ve Šternberku. Došlo k zahoření pohledu a plameny dále velmi rychle pohlcovaly střechu rodinného domku.

K události vyjela profesionální jednotka požární stanice Šternberk a Uničov. Návazně k místu dorazily jednotky z řad dobrovolníků Bohuňovice a Babice. Hasiči velmi rychle požár lokalizovali a poté pokračovali v rozebírání a dohledávání možných skrytých ohnisek. V závěru provedli důkladnou kontrolu pomocí termokamery.

hlo.jpg

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností půjde o závadu na komínovém tělese. Požár se obešel bez zranění a způsobil škodu v částce 500tis korun.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí

Foto: HZS Olomouckého kraje