Automobil i s řidičkou skončil v Divoké Orlici

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Automobil i s řidičkou skončil v Divoké Orlici

Územní odbor Ústí nad Orlicí

K nehodě osobního vozidla do Záchlumí vyjížděli v neděli 22. dubna 2018 v 15.11 hodin profesionální hasiči ze Žamberku a Ústí nad Orlicí.

Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o nehodu osobního automobilu Peugeot 106, který byl v řece Divoká Orlice převrácený na střechu a celou kabinou pod vodní hladinou.

qq.jpg

Řidička vozidla byla vytažena z kabiny svědky nehody před příjezdem složek IZS. Prvotní informace od řidičky byla, že cestovala ve vozidle sama, ale působila zmateně, byla v šoku, a proto jednotka provedla důkladný průzkum vozidla, zdali se tam ještě někdo nenachází. Další osoba nebyla nalezena, vozidlo bylo prázdné. Nedošlo ani k úniku provozních kapalin.

Zdravotnická záchranná služba odvezla zraněnou řidičku do nemocnice. Hasiči provedli pomocí hasičského jeřábu VYA-14 vytažení osobního automobilu z řeky. Ani při této činnosti nedošlo k úniku provozních náplní.

Vozidlo bylo složeno vedle komunikace a byly provedeny protipožární opatření odpojením akumulátoru.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje