Chroustovic na Chrudimsku se střetl kamion s osobním vozem. Následky byly tragické

HZS Pardubický kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.06.2018

Územní odbor Chrudim
Do Chroustovic, na silnici I/17 části obce Holešovice, směřovaly hasičské vozy v pátek 15. června 2018 v 8.40 hodin.

ViewImage.jpg

Došlo zde k nehodě osobního a nákladního automobilu. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů.
smrt.jpgPo příjezdu první jednotky na místo bylo nutné vyprostit ze zdemolovaného automobilu zaklíněného řidiče. Hasiči k vyproštění použili hydraulické vyprošťovací zařízení. Vyproštěná osoba utrpěla těžká zranění, kterým ale na místě podlehla.

ViewImage-(2).jpg

Z kamionu pro přepravu vozidel unikaly provozní náplně. Hasiči museli nejprve použít speciální zařízení cobra, kterým si do nádrže vytvořili otvor a postupně odčerpávali naftu. Uniklou naftu, která byla rozlitá na zhruba 80 m komunikace, hasiči posypali sorpčním materiálem.

ViewImage-(1).jpg

Na místo byl povolán i pracovník životního prostředí. Dále hasiči odstranili následky nehody. Po dobu odstraňování všech následků nehody byla silnice oboustranně uzavřena. Událost ze strany hasičů byla v 16 hodin.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje