Který byl největší březnový požár v Pardubickém kraji? Přehled zásahů hasičů v měsíci březnu

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

13.04.2018
Který byl největší březnový požár v Pardubickém kraji? Přehled zásahů hasičů  v měsíci březnu

images.png

icoisede.gifHasiči Pardubického kraje vyjížděli během března 2018 celkem k 467 událostem :

Pardubice 140,

Chrudim 87,

Svitavy 101,

Ústí nad Orlicí 139

icoisede.gifNejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 267 :

Pardubice 64,

Chrudim 50,

Svitavy 65,

Ústí nad Orlicí 88

Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování popadaných stromů, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci.

icoisede.gifBěhem uplynulých 31 březnových dní hasiči zasahovali u 98 dopravních nehod v kraji :

Pardubice 32,

Chrudim 22,

Svitavy 14,

Ústí nad Orlicí 30

icoisede.gifV průběhu března likvidovali hasiči 74 požárů:

Pardubice 31,

Chrudim 11,

Svitavy 16,

Ústí nad Orlicí 16

icoisede.gifMezi největší události v březnu 2018 se zařadí tyto události:

Dne 9. března 2018 zasahovali hasiči ve Chvaleticích v elektrárně Chvaletice, kde došlo k požáru. Škoda byla vyčíslena na 40 milionů korun.  Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla nepředpokládaná technická závada.

Dne 3. března 2018 likvidovali hasiči v Žumberku, okres Chrudim, požár vozidel a strojů v kamenolomu. Škoda byla vyčíslena na 3, 75 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2, 1 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci jednoho z vozidel.

Dne 14. března 2018 hasiči opět zasahovali v elektrárně Chvaletice, kde došlo k požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Příčinou vzniku požáru byla nepředpokládaná technická závada na ventilátoru.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje