Motocyklista po střetu s vozem zemřel, zaklíněného řidiče v autě vyprostili hasiči

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

06.04.2018

Územní odbor Ústí nad Orlicí
q.jpg

K nehodě motocyklisty s osobním autem vyjížděli hasiči na silnici I/43 u Cotkytle ve čtvrtek 5. dubna
2018, v 19.06 hodin. Motocyklistu hasiči pomáhali resuscitovat. Na místo přiletěl i vrtulník Letecké záchranné služby, který nakonec odletěl prázdný. Lékař po zhruba hodině resuscitace konstatoval smrt motocyklisty. Z hlediska hasičů je to velmi nebezpečný úsek. Hasiči jezdí do těchto míst často k dopravním nehodám. Silnice je plná zatáček a je velmi zrádná a láká motocyklisty.

Územní odbor Svitavy

w.jpg

Na silnici mezi Hradcem nad Svitavou a Březovou nad Svitavou vyjížděly dvě jednotky hasičů v pátek 6. dubna v 5.26 hodin. Došlo zde ke střetu nákladního a osobního vozidla. Po příjezdu hasičů na místo museli hasiči vyprostit ze zdemolovaného vozu zaklíněného řidiče. Ten byl po vyproštění předán do péče zdravotníků. Hasiči dále zajistili havarovaná vozidla. Po ustavení jeřábu byl vyproštěn osobní automobil, který po nárazu skončil v lesním porostu. Po odstranění všech následků nehody se jednotky hasičů vrátily zpět na stanice v 7.54 hodin.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje