Plameny zničily hospodářskou část statku

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Plameny zničily hospodářskou část statku

Územní odbor Ústí nad Orlicí

Osm jednotek hasičů likvidovalo v pondělí 23. dubna 2018 v 14.43 hodin požár hospodářského stavení ve Vraclavi na Orlickoústecku.

ViewImage-aspx.jpg
Plameny zasáhly celou hospodářskou část, obytná část byla před plameny uchráněna. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 15.38 hodin. Likvidace byla na operační a informační středisko hasičů oznámena velitelem zásahu v 17.08 hodin.

Uvnitř hospodářské části byla uskladněna umělecká díla, ať už ze dřeva nebo keramiky či na dva tisíce kreseb.

Škoda jen na těchto dílech je odhadována na 1,7 milionu korun. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 4,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Přes noc hlídala místo požáru místní jednotka hasičů.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje