Plameny zničily sušičku kukuřice, škoda je šest milionů korun

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Plameny zničily sušičku kukuřice, škoda je šest milionů korun

Územní odbor Pardubice

K požáru sušičky na kukuřici do Lhoty u Přelouče vyjíždělo v úterý 14. listopadu 2017 v 22.56 hodin pět jednotek hasičů – profesionální z Pardubic a Přelouče, dále dobrovolné z Řečan nad Labem, Přelouče a Zdechovic. Ještě před příjezdem hasičů se snažil požár uhasit pracovník sušičky pomocí 5 hasících přístrojů. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 23.08 hodin. Poté bylo nutné rozebrat sušku a dohasit všechna ohniska požáru. Požár byl zcela zlikvidován v 0.45 hodin.

ViewImage-aspx.jpg
Hasičům se podařilo před plameny uchránit vedlejší halu i plné sýpky v těsné blízkosti sušičky. Uchránit se podařilo majetek v podobě technologie v hodnotě přibližně 17 milionů korun, vyčíslen nebyl ale dosud uchráněný materiál v sýpkách a samotné hale. Škoda byla předběžně vyčíslena na 6 milionů korun. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností změna provozně technických parametrů.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje