Požár sklepní kóje byl založen úmyslně, tento týden už podruhé

24.09.2017
Požár sklepní kóje byl založen úmyslně, tento týden už podruhé
Územní odbor Pardubice
K požáru sklepní kóje výškové budovy na sídliště Polabiny vyjížděli pardubičtí hasiči v sobotu 23. září v 1.48 hodin. Dům byl celý zakouřený, a tak hasiči museli nasadit přetlakovou ventilaci k odvětrání objektu. Požár sklepní kóje hasiči dostali pod kontrolu v 2.20 hodin a zcela ho zlikvidovali v 2.29 hodin. Událost se obešla bez zranění. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Požár byl s největší pravděpodobností založen úmyslně. Uchránit se podařilo majetek ve výši 10 milionů korun.
U stejného požáru výškové budovy na sídlišti v pardubických Polabinách zasahovali hasiči již tento týden podruhé. Ten první požár byl likvidován ve středu 20. září v 22.51 hodin. Hořelo ve sklepních prostorách bytového domu, ve společné části. Škoda byla ve středu vyčíslena na 100 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 10 milionů korun.
 g.jpg
Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje