Požáry porostů za posledních 13 dní v Pardubickém kraji oproti loňskému roku stouply

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

13.04.2018

Hasiči v Pardubickém kraji zasahovali od počátku dubna až do dnešního dne celkem u 28 požárů porostů se škodou 101 tisíc korun a uchráněnými hodnotami ve výši 1 122 000 korun. Jen v tomto týdnu hasiči likvidovali 9 požárů trávy.

Jeden z větších požárů porostu likvidovali hasiči 8. dubna 2018, kdy hořelo v obci Cerekvice nad Loučnou, směrem na Bohuňovice na Svitavsku.

g-(1).jpg

Jednalo se o požár lesa. Hasičům komplikoval hašení velmi nepřístupný terén. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů. Hasiči požár zlikvidovali po třech hodinách od nahlášení na operační a informační středisko hasičů. Škoda se vyšplhala na 100 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1 milion korun.

Za stejné období loňského roku (1.4 do 13.4.) zasahovali hasiči u 13 požárů porostu. Tehdy se obešly požáry beze škody a uchránit se podařilo majetek ve výši 200 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje