Řidič nákladního auta od nehody ujel, na místě nechal dvě těžce zraněné osoby

20.06.2018
Řidič nákladního auta od nehody ujel, na místě nechal dvě těžce zraněné osoby

Územní odbor Chrudim
K nehodě osobního vozidla na silnici těsně před obec Klešice směřovali hasiči v úterý 19. června 2018 v 17.13 hodin.

eee.jpg

nehodya.pngPři nehodě byly těžce zraněny dvě ženy. "Jedna zraněná žena byla při našem příjezdu mimo vozidlo a komunikovala. Druhá byla zaklíněna v troskách vozu. Ihned jsme započali s vyprošťováním těžce zraněné osoby za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení," řekl k zásahu jeho velitel Milan Hodek. Po samotném vyproštění byla žena předána do péče zdravotníkům a vrtulníkem Letecké záchranné služby byla ihned transportována do nemocnice.

eeee.jpg

Osobní automobil zůstal po střetu s jiným vozem zcela zdemolován. Po několika minutách bylo všem složkám alkohol2.pngIZS jasné, co se stalo. Od nehody totiž ujel řidič nákladního vozidla. Nedojel však daleko. U Podhořan u Ronova totiž havaroval. Řidič byl pravděpodobně pod vlivem alkoholu. To nyní zjišťuje a prověřuje Policie ČR. Řidič převážel cement. K této nehodě vyjížděla další jednotka hasičů.

ee.jpg

Hasiči tady museli řídit dopravu na silnici a přivolána byla těžká technika k vyproštění nákladního automobilu. Jednotky u obou dopravních nehod zajistily vozidla proti vzniku požáru i úniku provozních náplní. Již uniklé pohonné hmoty byly zasypány sorpčním materiálem. V Klešicích byl vrak osobního automobilu, po zadokumentování všech stop policisty, naložen na vozidlo odtahové služby. Odstraňování následků obou nehod trvalo několik hodin.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje