Stohy se slámou během dvou dnů na Chrudimsku byly zapáleny úmyslně

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Stohy se slámou během dvou dnů na Chrudimsku byly zapáleny úmyslně

Územní odbor Chrudim

K požáru slámy do Ronova nad Doubravou vyjížděly ve čtvrtek 24. května 2018 v 20.56 hodin čtyři jednotky hasičů (profesionální ze Seče a dobrovolné z Ronova nad Doubravou, Třemošnice a Lipovec).

pozar.jpgPožár hasiči dostali pod kontrolu v 21.21 hodin a po dohodě s majitelem se nechal stoh balíkové slámy samovolně dohořet.

Do ranních hodin byl stoh pod dozorem hasičů. Vyšetřovatel hasičů stanovil předběžně škodu na 15 tisíc korun.

Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení.
pozar.jpg

Čtyři jednotky hasičů již totiž likvidovaly požár stohu slámy ve středu 23. května 2018 v 2.23 hodin. Stoh byl od toho druhého vzdálen pouhých asi 30 metrů. Požár hasiči zlikvidovali v 3.31 hodin.

ViewImage-aspx.jpg

V tomto případě byla škoda předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je opět úmyslné založení.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje