Tragická dopravní nehoda na pardubické rychlodráze

Tragická dopravní nehoda na pardubické rychlodráze
nehoda2.jpg
Územní odbor Pardubice
K těžké dopravní nehodě na silnici I/36 od Rosic nad Labem směrem na Hradec Králové (rychlodráha) vyjížděli v pátek 17. srpna 2018 v 12 hodin hasiči ze stanice Pardubice.

1.jpg

Jednalo se o náraz osobního vozu mezi stromy. Ve voze zůstaly zaklíněny dvě osoby – dospělá osoba a dítě. Hasiči ihned započali s vyprošťováním zaklíněných osob.

2.jpg

Vozidlo bylo zcela zdemolované a hasiči museli použít veškeré hydraulické vyprošťovací zařízení – od hydraulických nůžek, rozpínáků až po rozpěrné tyče.

smrt33.jpgPo odstranění střechy bylo zjištěno, že obě osoby utrpěly smrtelná zranění. Hasiči zajistili místo nehody a vyčkali až do chvíle, kdy policisté nehodu vyšetří.

Poté vyprostili z vozu značky Ford bezvládná těla. Po odstranění všech následků nehody se hasiči vrátili zpět na stanici.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje