Vznícení udírny zapříčinilo požár stodoly, kterou plameny zcela zničily

HZS Pardubický kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

18.11.2017
Vznícení udírny zapříčinilo požár stodoly, kterou plameny zcela  zničily
ViewImage-(3).jpg
Územní odbor Ústí nad Orlicí

K požáru stodoly do Králík-Heřmanic směřovalo v pátek 17. listopadu 2017  v 8.08 hodin pět jednotek hasičů (profesionální ze stanice v Králíkách a dále dobrovolné z Mladkova, Králík, Červené Vody a Lichkova). Před příjezdem jednotek hasičů bylo evakuováno asi 25 krav a jalovic. Na místo byla povolána i výšková technika. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 8.32 hodin. Zřízeno muselo být čerpací stanoviště pro dopravu vody na místo požáru. Dále hasiči rozebírali střešní konstrukci. Požár byl zcela zlikvidován v 10.18 hodin.

ViewImage-(4).jpg
Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťoval příčinu vzniku požáru. Příčinou vzniku požáru stodoly bylo vznícení udírny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1 130 000 korun. Uchránit se okamžitým zásahem hasičů podařilo majetek ve výši 400 tisíc korun
ViewImage-(5).jpg

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje