Hasiči v Plzeňském kraji vyjížděli kvůli silnému větru a sněžení k popadaným stromům a utrženým střešním plechům.

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.01.2018
Hasiči v Plzeňském kraji vyjížděli kvůli silnému větru  a sněžení k popadaným stromům a utrženým střešním plechům.

I-Grande-13005-panneau-danger-basses-temperatures-conditions-de-gel-iso-7010-w010-net.jpg indreex.png

Od včerejšího rána, 18.ledna 2018 do večerních hodin vyjížděli hasiči v Plzeňském kraji celkem k 71 událostem spojeným se sněžením a silným větrem.

Dopravna_znacka_A34_alt-svg.png
V 68 případech šlo o stromy popadané přes cesty a vozovky, nebo stromy, u kterých hrozilo, že padnou.

Dopravna_znacka_A34_alt-svg.png
Ve třech případech to byly plechy na střechách, které hasiči buď připevnili zpět, nebo z bezpečnostních důvodů sundali.

Dopravna_znacka_A34_alt-svg.png
Nejčastěji vyjížděli hasiči na Šumavě a to k 33 událostem.

Dopravna_znacka_A34_alt-svg.png
Hasiči na Domažlicku vyjížděli k jedenácti zásahům souvisejícím s počasím a hasiči na Tachovsku k devíti.

Dopravna_znacka_A34_alt-svg.png
Zbylé zásahy byly zastoupeny rovnoměrně po Plzeňsku a Rokycansku.

Dopravna_znacka_A34_alt-svg.png
V souvislosti s těmito událostmi nebyl nikdo zraněn. Poslední včerejší výjezd na padlý strom byl v 19:40 hod u Čachrova na Klatovsku.

Mgr.  Pavla  Jakoubková, tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje

Foto: HZS Plzeňského kraje