Požár prodejny a skladu autodílů v Přešticích v Plzeňském kraji

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár prodejny a skladu autodílů v Přešticích v Plzeňském kraji
Ve středu 20. prosince 2017 několik minut po šesté hodině večer vyhlásilo operační středisko poplach profesionálním i dobrovolným hasičům v Přešticích a vyslalo je do ulice V Háječku k požáru prodejny a skladu autodílů.

Hasičům ztížily příjezd k místu zásahu dvě okolnosti - rozkopaná ulice s hlubokými výkopy (o tomto stavu nebyli hasiči předem informováni) a neukáznění řidiči, kteří zaparkovali svá vozidla na zákazu zastavení.

s.jpg
Jedna skupina hasičů vyšla do bytu v druhém nadzemním podlaží, odkud vyvedla jednu osobu. Současně druhá skupina vnikla do zakouřené prodejny a začala hned s chlazením prostor. Po částečném odvětrání místnosti se hasičům podařilo vniknout i do sousední místnosti, kde se nacházelo ohnisko.

Při požáru shořel stolní počítač a černý kouř poničil vybavení obou místností. Škody se pohybují kolem 1 milionu, uchráněné hodnoty se odhadují na dva miliony. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje ve spolupráci s PČR.

Mgr.  Pavla  Jakoubková, tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje
Foto: HZS Plzeňského kraje