Popelářské auto bez řidiče se v úterý odpoledne převrátilo v pražské čtvrti Ruzyně do zahrady rodinného domu.Převrácený popelářský vůz zaměstnal hasiče do noci

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

18.10.2017
g.jpg
V úterý 17.10.2017, ve 12:48 hod byl vyhlášen poplach jednotkám HZS hl. m. Prahy a HZS Letiště Václava Havla. V ul. Kralupská byl nahlášen požár převráceného popelářského vozu. Po příjezdu jednotek na místo se informace o požáru nepotvrdila. Jednalo se o převrácený popelářský vůz, ve kterém v době nehody nikdo neseděl a který skončil na boku na soukromé zahradě. Jednotky pomocí automobilového jeřábu zajistily vůz proti dalšímu pohybu, provedly protipožární opatření a zasypaly vyteklé pohonné hmoty.
 hh.jpg
Na vyproštění vozu však hasičská technika nestačila, proto byla povolána specializovaná firma. Do 18. hodiny byly provedeny neúspěšné pokusy o vyproštění. Družstvo HZS hl. m. Prahy z Petřin zůstalo po celou dobu na místě pro případ požáru a kvůli jištění. Během zásahu došlo k vystřídání hasičů kvůli riziku vyčerpání. Po 20. hodině se na místo dostavila další firma s vyprošťovací technikou. Aby bylo možné vůz vytáhnout a následně odvézt na odstavnou plochu, bylo nutné odstranit část plotu a vůz částečně opravit. 20 minut po půlnoci bylo vozidlo vyproštěno a odvezeno a jednotka na místě provedla závěrečný úklid vozovky.
 ViewImage-aspx.jpg
Kateřina Suchánská– tisková mluvčí  HZS Praha,