Při požáru střechy obchodního centra v Praze 8 bylo evakuováno 200 osob

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

Při požáru střechy obchodního centra v Praze 8 bylo evakuováno 200 osob

Čtyři jednotky pražských hasičů zasahovaly od 20:14 hodin dne 12.10.2017 v ulici Lodžská v Praze 8. Na střeše nákupního centra Krakov byl ohlášen kouř. Operační středisko na místo vyslalo jednotky z holešovické, centrální, satalické a petřinské stanice.

Průzkumem na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár části střechy obchodního centra. Hasiči na likvidaci požáru použili 2 C proudy a výškovou techniku. Během zásahu bylo z nákupního centra preventivně evakuováno 200 osob.

h.jpg

Během pátečního došetření požáru na střeše obchodního centra Krakov v Praze 8 byly na místě hasičským vyšetřovatelem zkoumány vzorky elektroinstalace. Po důkladném ohledání bylo zjištěno, že příčinou vzniku požáru byla technická závada elektroinstalace. Vzorky byly následně odeslány do specializované laboratoře TÚPO. Během došetření byla také upřesněna výše škody na 600.000 korun.

Martin Kavka – tiskový mluvčí HZS Praha,

Foto:HZS Praha