Při požáru vybavení bytu v Praze 2 se nadýchali zplodin hoření dva nájemníci

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

Při požáru vybavení bytu v Praze 2 se nadýchali zplodin hoření dva nájemníci

V 04:47 hodin dne 15.10.2017 zasahovaly jednotky z centrální a strašnické stanice u ohlášeného kouře v činžovním domě v ulici Jičínská v Praze 2. Průzkumem bylo zjištěno, že hoří jedna místnost v bytové jednotce v přízemí domu.

ff.jpg

Hasiči pracovali v dýchací technice a na likvidaci požáru použili 1 C proud. Hořelo na ploše 2 x 3 metry a jednalo se hlavně o vybavení místnosti. Zplodiny hoření nicméně poškodily malbu stěn a stropů v celém bytě. Požár se snažil hasit před příjezdem jednotky majitel, který se nadýchal zplodin hoření a spolu s další uživatelkou bytu byl předán do péče ZZS.

Hasiči dostali požár pod kontrolu za 15 minut po příjezdu na místo. Přetlakovou ventilací pak odvětrali společné prostory domu. Vyšetřovatel se na místo vrátí v nedělních dopoledních hodinách, aby spolu s policisty zjistil přesnou příčinu požáru. Škoda byla prozatím odhadnuta na 300.000 korun, uchráněn byl majetek v hodnotě 600.000 korun.

Martin Kavka – tiskový mluvčí HZS Praha,

Foto:HZS Praha