Prudký déšť zaplavil sklepy v pražských Vinohradech, nejvíce práce měli hasiči ve vinohradské nemocnici

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2018
dest.jpg
Ve středu 30. května 2018 zasahovali od 18:05 hodin pražští hasiči u více než 25 událostí, spojených se silným deštěm v oblasti pražských Vinohrad, Strašnic a Žižkova. Jednalo se o zatopené sklepy a přízemí komerčních i bytových prostor.

qqq-(1).jpg

Nejvíce práce měli hasiči v areálu vinohradské nemocnice. V 18:05 hodin na místo vyjely tři jednotky profesionálních a jedna jednotka dobrovolných hasičů. V průběhu tří hodin hasiči čerpali vodu na šesti místech nemocnice.

qqqq-(1).jpg

Někde voda dosáhla asi 10 centimetrů, někde však vystoupala až do výšky půl metru. Ještě v 21:20 hodin na místě zůstala jedna profesionálních a jedna dobrovolná jednotka. Byl nasazen i speciální kontejner z holešovické stanice, který je určen k čerpání vody.

Po 20. hodině se situace postupně stabilizovala.

Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha, odd.dokumentace