Hasiči u obce Uhy ve Středočeském kraji likvidovali požár skládky

11.08.2018
Hasiči u obce Uhy ve Středočeském kraji likvidovali požár skládky
pozarE.png
Kouř a plameny ze skládky komunálního odpadu u obce Uhy na Kladensku byl na tísňovou linku středočeských hasičů ohlášen v pátek 10. Srpna 2018, krátce před 15. hodinou. Na místo bylo vysláno šest cisteren.

stazeny-soubor.jpg

Po příjezdu byl zjištěn rozvinutý požár na okraji skládky v příkrém svahu. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň poplachu a nechal na místo povolat dalších 10 cisteren. Kyvadlová doprava vody byla zajištěna z centrálního tankoviště ropy v katastru obce Nelahozeves. Hašení probíhalo pomocí dvou proudů „C“ a dvou lafetových proudnic z CAS 32. Zaměstnanci skládky spolupracovali s velitelem zásahu, těžkou technikou dováželi zeminu a uhašené části zahrnovali.

stazeny-soubor-(7)hkj-(1).jpg

Po více než hodině byl požár pod kontrolou, za další dvě hodiny zlikvidován. Vzhledem k aktuálnímu počasí nebylo nutné v přilehlých obcích přijímat žádná režimová opatření. Požár nezpůsobil újmu na majetku a nikdo nebyl zraněn.

Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí - HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeského kraje