K dopravní nehodě u Kolína musel letět vrtulník

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.10.2017
K dopravní nehodě u Kolína musel letět vrtulník
Krátce před půl osmou byla ve čtvrtek 26. října2017 oznámena na Krajské informační a operační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje dopravní nehoda osobního vozidla a kamionu na silnici číslo 12 před Kolínem ve směru od Prahy.
 ViewImage-aspx.jpg
Už první informace hovořila o nutnosti vyproštění řidiče z osobního vozidla. K události byla vyslána profesionální jednotka hasičů z Kolína a zároveň byl dán požadavek na leteckou záchrannou službu.

GG.jpg
Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že ve zdemolovaném osobním vozidle se na místě řidiče nachází vážně zraněná osoba, kterou následně pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili a předali k ošetření zdravotníkům. Pacient byl po prvotním ošetření na místě letecky transportován do jedné z nemocnic v Praze. Hasiči dále provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření. Příčinu nehody vyšetřuje Policie ČR.
 HHH.jpg

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS