K srážce vlaku s osobním autem u obce Jince letěl vrtulník

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

K srážce vlaku s osobním autem u obce Jince letěl vrtulník

ViewImage-aspx.jpg

V pondělí 23. dubna 2018 v 13.36 hodin přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě na železničním přejezdu v katastru obce Jince na Příbramsku.

tzg.jpg

Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče z Hořovic, kterým vyjely na pomoc jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Jince a Ohrazenice. Na místo byla povolána také jednotka Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty z Plzně. Nehoda se stala v prostoru železničního přejezdu P 552 na trati mezi Příbramí a Zdicemi v lokalitě Pod Plešivcem u Budilova mlýna, kdy do osobního vozidla, které zřejmě sjelo z betonového panelu mezi koleje, narazil motorový vlak.

qq-(1).jpg

Po střetu bylo auto odtlačeno několik desítek metrů vlevo od kolejí a ve zdemolované kabině zůstal zraněný řidič. Přední část vlakové soupravy po nárazu vykolejila, ale všech patnáct cestujících i strojvůdce vyvázli bez zranění. Hasiči vyprostili řidiče z osobního vozu a předali ho do další péče posádce zdravotnické záchranné služby. Po základním ošetření byl muž krátce před půl třetí transportován přivolaným vrtulníkem do nemocnice.

vb-(1).jpg

Hasiči kromě zajištění místa nehody odpojili autobaterii a na vozidle udělali další protipožární opatření. Následně bylo místo události předáno drážním hasičům, kteří si zajistili techniku potřebnou k nakolejení vlaku. Příčinami nehody se dále zabývá policie ve spolupráci s Drážní inspekcí.

por. Ing. Ladislav Holomčík, tiskový odbor HZS Středočeského kraje

Foto/:HZS Středočeského kraje