K vážné nehodě mikrobusu na karlovarské dálnici letěl vrtulník

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

K vážné nehodě mikrobusu na karlovarské dálnici letěl vrtulník

ViewImage-aspx.jpg
V neděli 12. listopadu 2017 těsně před půl osmou ráno byla na tísňovou linku HZS Středočeského kraje ohlášena dopravní nehoda dodávky za 10. kilometrem dálnice D6 ve směru z Prahy do Karlových Varů.

t-(1).jpg

zz.jpg

ttt.jpg

Krajské operační a informační středisko vyslalo k události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno s rychlým záchranným automobilem, cisternovou automobilovou stříkačkou a velitelským automobilem. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hl. m. Prahy ze stanice Petřiny.
zzzz.jpg

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že dodávka narazila do svodidel a skončila na boku uprostřed vozovky. Uvnitř vozidla cestoval řidič a dalších šest osob, z nichž jedna byla zaklíněna s těžkým zraněním. Ostatní cestující už byli mimo havarované vozidlo s lehčími zraněními, řidič vyvázl bez úhony na zdraví.
zzt.jpg

Hasiči zaklíněnou osobu vyprostili přes zadní část vozu pomocí páteřové desky bez použití hydraulické vyprošťovací soupravy a předali ji do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Po nezbytném ošetření byla zraněná osoba přeložena do vrtulníku a transportována do střešovické nemocnice. Ostatní zranění byli převezeni pozemní cestou do nemocnic v Motole a Kladně.

Po zadokumentování nehody hasiči uklidili vozovku a pak se vrátili na své základny. Dálnice byla po celou dobu ve směru do Karlových Varů uzavřena a policie odkláněla dopravu mezi křižovatkami na 7. a 12. kilometru po staré silnici. Provoz byl obnoven až po desáté hodině.

nstržm. Bc. Lukáš Vejvar
stanice Kladno, směna A