K vážné nehodě u Horního Bousova na Mladoboleslavsku letěl vrtulník

18.03.2018
K vážné nehodě u Horního Bousova na Mladoboleslavsku letěl vrtulník
ViewImage-(15).jpg

V sobotu 17. března 2018, sedmnáct minut po deváté hodině , byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena dopravní nehoda dvou osobních vozidel s následným požárem na obchvatu obce Horní Bousov na Mladoboleslavsku.

ViewImage-(16).jpg
Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky ze stanic Mnichovo Hradiště a Mladá Boleslav a dobrovolné hasiče z Dolního Bousova. Vzhledem k tomu, že se nehoda stala na rozhraní Středočeského a Královéhradeckého kraje, byla o spolupráci v rámci mezikrajské pomoci požádána také jednotka sboru dobrovolných hasičů Sobotka.

ViewImage-(18).jpg

Ještě před příjezdem prvních jednotek se okolo jedoucím řidičům podařilo začínající požár zlikvidovat pomocí práškového hasicího přístroje a následně vyprostit zraněné osoby z havarovaných vozidel. Po příjezdu hasičů bylo zjištěno, že zraněni jsou dva dospělí a jedno dítě. Hasiči pomáhali zdravotnické záchranné službě při ošetřování osob, provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na vozidlech.

vrt-(1).jpg

Protože zranění dítěte bylo vážnějšího charakteru, musel být na místo vyslán vrtulník letecké záchranné služby, který následně malého pacienta transportoval do nemocnice v Hradci Králové. Dospělé osoby byly k dalšímu ošetření transportovány pozemní cestou. Na místo vyjel také člen posttraumatického týmu, který poskytl první psychickou pomoc příbuzným účastníků nehody.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS
Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje