Na Praze východ požár zničil opravované auto i část dílny Video/Foto

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

Na Praze východ požár zničil opravované auto i část dílny Video/Foto

V pátek 1. června 2018 krátce po deváté hodině byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje nahlášen požár automobilu a garáže v obci Vyšehořovice v okrese Praha-východ.

w.jpg

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice HZS Český Brod a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Čelákovice, Nové Jirny a Vyšehořovice. K požáru také vyjel velitel čety ze stanice HZS Říčany.

rr.jpg

Po příjezdu do areálu bývalého statku hasiči zjistili, že jde o požár řadové garáže, která byla využívána jako autodílna, a uvnitř je zcela v plamenech osobní vozidlo. Druhé auto, které stálo za ním, požárem zasaženo ještě nebylo. Hasiči nasadili na likvidaci požáru vysokotlak a jeden C proud s pěnou.

rrrr.jpg

Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu za několik minut, pak byla dílna odvětrána pomocí přetlakové ventilace a zkontrolována termokamerou.

tt.jpg

Škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun, příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele nedbalost při svařování na vozidle. Po ukončení zásahu byla na místě ponechána domácí vyšehořovická jednotka, která zajistila dohlídku nad požářištěm po dobu dvou hodin.

video11.jpg

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS