Požár návěsu na D5 způsobil milionovou škodu a uzavřel dálnici do Prahy

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

08.01.2018 | 9,5 km plzeňské dálnice D5 ve směru do Prahy.
Požár návěsu na D5 způsobil milionovou škodu a uzavřel dálnici do Prahy

V neděli 7. ledna j2018 jedenáct minut před sedmou hodinou ranní byl středočeským hasičům nahlášen požár návěsu kamionu na kilometru 9,5 plzeňské dálnice D5 ve směru do Prahy.

ViewImage-aspx.jpg

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Beroun a dobrovolní hasiči z obce Rudná. Řidič soupravy byl velmi pohotový a podařilo se mu před rozšířením požáru odpojit tahač od návěsu. Následně informoval hasiče, že se uvnitř návěsu nacházejí dvě dvoukilogramové propanbutanové tlakové lahve. Vozidlo převáželo potraviny v polotovaru (klasy kukuřice) na paletách.
a.jpg

Při příjezdu první jednotky byl požár rozšířen na celý návěs. Hasiči použili k zásahu těžkou pěnu. Velitel zásahu na místo povolal ještě jednu velkoobjemovou cisternu dobrovolných hasičů z Chyňavy. Požár byl pod kontrolou za 23 minut od zahájení zásahu a probíhalo dohašování hořícího nákladu uvnitř návěsu. Pro zefektivnění zásahu byla na místo vyžádána speciální technika ze Záchranného útvaru HZS ČR ze Zbirohu, konkrétně nákladní automobil a teleskopický manipulátor.
dd.jpg

Po dojezdu zbirožské jednotky začalo postupné vykládání palet a dohašování skrytých ohnisek. Na místo byl vyslán také protiplynový automobil ze stanice Kladno, který zajistil výměnu tlakových lahví k dýchacím přístrojům. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu operačnímu středisku v 16 hodin. Po celou dobu byla dálnice ve směru do Prahy uzavřena a policie odkláněla provoz od exitu 10 Loděnice k exitu 5 Rudná po staré plzeňské silnici.
aaa.jpg

Celková škoda byla vyčíslena na 1 milion korun, kromě návěsu a převáženého zboží požár poškodil také dřevěnou protihlukovou stěnu na okraji dálnice. Jako příčinu požáru vyšetřovatel stanovil vznícení pneumatiky po defektu.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje

Foto:HZS Středočeského kraje