Požár rodinného domu na Kolínsku

29.10.2017
Požár rodinného domu na Kolínsku
ViewImage-aspx.jpg
V sobotu 28. října 2017 dvě minuty po půl šesté přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru střechy rodinného domu v Ratenicích na Kolínsku.
 jjjj.jpg
K události postupně vyjeli profesionální hasiči ze stanic Kolín a Poděbrady a zároveň dobrovolné jednotky obcí Ratenice a Pečky.

zzz.jpg
V době příjezdu první jednotky byla požárem zasažena kůlna a část střechy domu. Vzhledem k tomu, že se rodinný dům nacházel v řadě a hrozilo nebezpečí rozšíření požáru na obě sousední stavby, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. K místu tak zamířily ještě jednotky HZS Český Brod a SDH Sadská.
Hasiči požár lokalizovali v dýchací technice pomocí dvou vysokotlaků a jednoho C proudu přibližně hodinu od ohlášení události. Následně rozebrali část střechy, pod kterou byla pomocí termokamery nalezena skrytá ohniska. Požár byl zcela zlikvidován pár minut před osmou hodinou.

jj.jpg
Na místě byli ponecháni na dohlídku pouze místní dobrovolní hasiči, ostatní jednotky odjely na své základny. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které bude pokračovat v dopoledních hodinách. Škoda vzniklá požárem, při kterém nebyl nikdo zraněn, byla vyčíslena na 750 tisíc korun.

nprap. Petr Svoboda, oddělení IZS
Tiskový odbor :HZS Středočeského kraje