Při dopravní nehodě osobního auta s nákladním byl vážně zraněn jeden z řidičů

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

Při dopravní nehodě osobního auta s nákladním byl vážně zraněn jeden z řidičů

ViewImage-aspx.jpg
Ve čtvrtek 26. října 2017 devět minut po osmé hodině se na staré karlovarské silnici v obci Hostivice v okrese Praha-západ střetlo osobní vozidlo s nákladním.

hlavn.jpg

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální hasiče ze stanice Kladno a jednotku SDH Hostivice. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hl. města Prahy ze stanice Petřiny.
dd.jpg

Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že po střetu zůstal v osobním autě zaklíněný řidič, který utrpěl vážná zranění. Nákladní vozidlo – domíchávač betonu, tzv. „mix“ – skončilo po nehodě sjeté mimo vozovku v příkopu. Hasiči ihned zahájili pomocí hydraulických nástrojů vyproštění zraněné osoby, kterou si následně převzala do péče posádka zdravotnické záchranné služby. Po prvotním ošetření byl pacient převezens.jpg do pražské motolské nemocnice.

Po zadokumentování nehody Policií ČR hasiči ve spolupráci se specializovanou odtahovou službou vyprostili nákladní vozidlo, které bylo plné betonu, z příkopu. Jednotky pak uklidily vozovku od uniklých provozních kapalin a po dohodě s dopravní policií odjely na své základny. Provoz na staré karlovarské silnici byl obnoven asi po dvou hodinách.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS