AKTUALIZACE Při nehodě na obchvatu Slaného zemřel řidič cisterny

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

AKTUALIZACE Při nehodě na obchvatu Slaného zemřel řidič cisterny
 AA-(1).jpg

Ve čtvrtek,  14. června 2018, deset minut před pátou hodinou ranní byla na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje oznámena vážná nehoda dvou vozidel na silnici číslo 7 u Slaného poblíž obce Studeněves v okrese Kladno.

ViewImage-aspxA.jpg

Operační důstojník vyslal k události profesionální jednotky ze stanic HZS Slaný a HZS Kladno a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Zlonice. Nehoda se stala přibližně na 24. kilometru na západním obchvatu Slaného, kde se srazil cisternový nákladní automobil s dodávkou.

AHK-(1).jpg

Cisterna převážející tekutý asfalt skončila po střetu v příkopu na levém boku a v kabině zůstal zaklíněný
řidič, který podle vyjádření lékaře zdravotnické záchranné služby svým zraněním na místě podlehl. Těžce zraněného řidiče ze zcela zdemolované dodávky předali hasiči zdravotnickým záchranářům. Po poskytnutí intenzívní lékařské péče byl pacient transportován vrtulníkem do motolské nemocnice v Praze.

A-(1).jpg

Po osmé hodině dojel na místo koroner k ohledání těla zesnulého řidiče, které z kabiny hasiči vyprostili pomocí dvou hydraulických sad. Nehodu vyšetřuje dopravní policie ve spolupráci s kriminalisty.

AAA-(1).jpg

Při kolizi uniklo z palivové nádrže cisterny několik desítek litrů nafty, která se roztekla po vozovce. Hasiči zabránili jejímu úniku mimo silnici, ovšem rozsah dalšího případného rozšíření pod vozidlo nebylo možné v dané chvíli zjistit. K úniku asfaltu nedošlo, ale před vytažením a převrácením cisternového návěsu na kola bude nutné celý obsah přečerpat do náhradní cisterny, kterou zajistila přepravní firma.

ASW-(1).jpg

Úplná uzavírka silnice mezi křižovatkami na 22. a 25. kilometru potrvá podle odhadu celé dopoledne, odklon po vedlejších silnicích řídí policejní hlídky.

12.30 h:

Krátce po desáté hodině přijelo na místo vozidlo se speciálním čerpadlem. Těsně před jedenáctou pak náhradní cisterna, do které bude přečerpána asi polovina z 26 tun tekutého asfaltu z havarované soupravy. Pak už by měla být natolik odlehčena, že půjde vrátit zpět na kola. Po nezbytných přípravách začalo přesně v poledne samotné přečerpávání.

14:00 h:

Před třináctou hodinou ukončila policie za účasti soudního znalce vyšetřování nehody, silničáři tak mohli začít s úklidem vozovky. Vrak dodávky byl naložen na odtahovou službu. Na místě je také specializovaná firma, která po přečerpání potřebného množství tekutého asfaltu vrátila za asistence hasičů cisternový návěs na kola. Před odtažením návěsu i jeho tahače je zapotřebí odčerpat zbylou část asfaltu.

15:30 h:

Přečerpávání havarované cisterny do náhradní soupravy bylo ukončeno a návěs byl postaven na silnici. Specializovaná firma připravuje jeho odtažení, zároveň bude nakládat tahač, ze kterého se při nehodě utrhla kabina. Silničáři pokračují v úklidu vozovky, který dokončí po odjezdu všech záchranných a asistenčních vozidel. Podle odhadu velitele zásahu por. Ing. Martina Vondry, který místo události předal Policii ČR, by provoz na silnici č. 7 mohl být obnoven kolem 16. hodiny.

por. Ing. Ladislav Holomčík,  tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje