Při požáru kamionu na dálnici u Příbrami vznikla škoda za 2,5 milionu

HZS Středočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.10.2017
Při požáru kamionu na dálnici u Příbrami vznikla škoda za 2,5 milionu
Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje přijalo informaci o požáru kamionu na dálnici D4 poblíž 37. kilometru ve směru do Prahy u Dlouhé Lhoty na Příbramsku ve čtvrtek 12. Října 2017 v 19.45 hodin.
 ViewImage-aspx.jpg
Operační důstojník vyslal k události jednotku HZS Příbram se dvěma cisternami a velitelským vozidlem, zároveň vyjel i vyšetřovatel požárů. Vzhledem k rozvinutému požáru návěsu si velitel zásahu ihned po příjezdu na místo nechal povolat ještě profesionální jednotku z Dobříše, která vyrazila také se dvěma cisternovými vozy.
Pomocí dvou C proudů i za využití smáčedla na jednom z nich se hasičům v dýchací technice podařilo požár v 20.17 hodin lokalizovat. Plameny zasáhly část návěsu, který byl plně naložen náhradními díly pro nákladní automobily. Po dobu zásahu byla dálnice ve směru do Prahy uzavřena a odklon po staré silnici řídila hlídka Policie ČR. Těsně po jednadvacáté hodině se podařilo obnovit provoz alespoň v levém jízdním pruhu. Zcela zlikvidován byl požár v 21.43 hodin.

hh.jpg
Přímé škody na návěsu a nákladu vyčíslil vyšetřovatel na dva miliony korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za dva a půl milionu - především tahač. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na jednom z kol návěsu. Celá událost se obešla bez zranění.
 nnn.jpg

por. Ing. Ladislav Holomčík – tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje